- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Tube Fittings
Tube Fittings
Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer high pressure misting system nylon tubes, high pressure nylon tube, teflon tube fittings and pvdf tube fitting.
High Pressure Misting System Nylon Tubes
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Size/ Diameter | 6x4 mm |
| Usage/Application | Chemical |
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
High Pressure Nylon Tube
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Size/ Diameter | 6 mm |
| Usage/Application | Chemical |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Teflon Tube Fittings
Product Price: Rs 100 / MeterGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Length of Pipe | 3 m |
| Usage/Application | Chemical |
| Material | Teflon |
| Brand | Rajdeep |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvdf Tube Fitting
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvdf Tube Fitting
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Size | 4 inch |
| Material | teflon |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Length of Pipe | 12 m |
| Usage/Application | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback