- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pp Sheet
Pp Sheet
Manufacturer of a wide range of products which include poly propylene sheet, pp sheets grey, p.p. grey sheet, grey pp sheet, p p polypropylene sheets and white hdpe sheet.
Poly Propylene Sheet
Product Price: Rs 22 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 60 mm |
| Color | Ivory |
| Material | PP |
| Size | 4x6 Feet |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | RA |
| Feature | Wear Resisting |
Thickness: 5-80 mm
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Sheets Grey
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Color | White |
| Material | Acrylic |
| Type | Acrylic Plastic Sheet |
| Raw Material | Pp |
| Temperature | 80-100 |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
P.p. Grey Sheet
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Multicolor |
| Material | Pvc |
| Type | PVC Sheet |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Grey Pp Sheet
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Grey |
| Material | Pvc |
| Usage/Application | Advertising |
| Type | PVC Sheet |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
P P Polypropylene Sheets
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Multicolor |
| Material | Pvc |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | PVC Sheet |
| Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Hdpe Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Hm Hdpe Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Uv Resistant Hdpe Sheet
Product Price: Rs 200 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | HDPE |
| Size | 1 m |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Pattern | Smooth |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Delrin Acetate Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polyacetal Delrin Sheets
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Ptfe Skived Sheet
Product Price: Rs 200 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Delrin Acetal Homoeo Polymer Sheets
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback