- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pp Sheets
Pp Sheets
Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer pp corrugated sheets, pp hollow sheet, pp sheet simona, abs sheet for thermoforming, abs plastic sheets and abs sheets rods.
Pp Corrugated Sheets
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| No. of Ply | Double wall |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Multicolor |
| Packaging Type | Box |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Hollow Sheet
Product Price: Rs 100 / SheetGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| No. of Ply | Single wall |
| Is this Recyclable | Yes |
| Color | Multicolor |
| Brand | Rajdeep |
| Packaging Type | Packet |
| Is It Handmade | Non Handmade |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Sheet Simona
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Color | White |
| Material | Acrylic |
| Type | Acrylic Plastic Sheet |
| Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| Melting Temperature | 80-100 |
| Temperature | 80-100 |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abs Sheet For Thermoforming
Product Price: Rs 250 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Sheet |
| Packaging Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abs Plastic Sheets
Product Price: Rs 250 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Black |
| Size | As per Client requirement |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Packaging Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abs Sheet For Thermoforming
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Packaging Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abs Sheets Rods
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polypropylene Corrugated Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| No. of Ply | Double wall |
| Color | Multicolor |
| Brand | Rajdeep |
| Packaging Type | Box |
| Is It Handmade | Non Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Poly Prepelene Block
Product Price: Rs 100 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | PP |
| Color | White |
| Brand | RA |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 200 gm |
| Packaging Type | Box |
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Simona Pp Sheet
Product Price: Rs 180 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Type | PVC Sheet |
| Raw Material | PP |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polypropylene Sheet Pp Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | White |
| Material | Pvc |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | PVC Sheet |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polypropylene Sheet Pp Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Packaging Strip
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Width | 16 mm |
| Roll Width | 12 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rajdeep |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Packaging Strip
Product Price: Rs 100 / RollGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Width | 9 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Size | As per Client requirement |
| Color | White |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Packing Strip
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Width | 15 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Size | As per Client requirements |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Black Delrin Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Delrin Acetal Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pom Delrin Sheet
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Skived Ptfe Sheets
Product Price: Rs 200 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback