- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Polycarbonate Products
Polycarbonate Products
We are a leading Manufacturer of multiwall polycarbonate sheet, transparent polycarbonate tube, hdpe plastic welding rod and polycarbonate transparent rod from Bengaluru, India.
Multiwall Polycarbonate Sheet
Product Price: Rs 40 / Square FeetGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 12mm |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Brand | RA |
| Material | Polycarbonate |
Thickness: 1 to 12 mm
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Transparent Polycarbonate Tube
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Hollow Sections | Circular |
| Size/ Diameter | 4 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Transparent, White etc |
| Material | Polycarbonate |
| Length of Pipe | 2 m |
Size: 3/8-12 inches
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Hdpe Plastic Welding Rod
Product Price: Rs 250 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Size/Diameter | 3 mm |
| Size | 3.15 mm x 350 mm |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Country of origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polycarbonate Transparent Rod
Product Price: Rs 800 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Material | Polycarbonate |
| Finishing | Polished |
| Color | Transparent |
| Density | 1.12-1.25g/cm3 |
| Diameter | 40mm |
Diameter: 2-100 mm
Yes! I am InterestedRequest A Callback