- Home
- ยป
- Our Products
- »
- New Items
New Items
Hdpe Sheet Roll
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Rajdeep PVC Sheet
Product Price: Rs 100 / Sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 11 Sq ft
Product Brochure
Product Details:
| Length | 8 Feet |
| Size | .5 mm to 100 mm |
| Product Type | RA PVC FLEXIBLE SHEET |
| Type | PVC Sheet |
| Color | 0.15 TO 6MM |
| Material | Pvc |
| Usage/Application | Floor Protection |
| Pattern | Plain |
| Features | PERFECT FINISH , NO OIL , SMOOTH AND SHINING |
| Surface Finish | SMOOTH |
| Ball Indentation Hardness | 70-75 SHORE A |
| Density | 1.5 |
| Operating Temperature | 80*C-100*C |
| Top Coil Thickness | 0.1MM TO 6MM |
| Transparency Type | TRANSPARENT WITH BLUISH TINGE |
| Yield Point | AS PER USAGE |
| Processing Type | EXTRUSION |
| 1 Packet Contains | 4FT X 10MTR |
TRANSPARENT WITH BLUISH TINGE
YELLOW / GREEN / RED / BLACK / BLUE
USAGE FOR MULTIPLE APPLICATION
Additional Information:
- Production Capacity: 2 TONNES
- Delivery Time: IMMEDIATE
- Packaging Details: AS PER CUSTOMERS REQUIREMENT
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Woolen Felt Pad
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Thickness | 6 mm |
| Material | Non Woven |
| Shape | As per Client requirement |
| Color | All |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Pipe Fittings
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Diameter | 3 Inch |
| Brand | Rajdeep |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Strap Rolls
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Width | 5 mm |
| Roll Width | 12 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rajdeep |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Abs Double Color Sheet
Product Price: Rs 200 / KgGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Sheet |
| Packaging Size | As per Client requirement |
| Shape | As per Client requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pu Foam Components
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Yellow |
| Material | Pu Foam |
| Usage/Application | Mattress |
| Type | Polyurethane Foam Sheet |
| Size | As per Client requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polyamide Nylon Tube
Product Price: Rs 10 / MeterGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Chemical |
| Material | Nylon |
| Color | As per Client Requirement |
| Shape | As per Client Requirement |
| Thickness | As per Client Requirement |
| Brand | Rajdeep |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pp Pipes And Fittings
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Brand | Rajdeep |
| Material | Pp |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Nylon 66 Glass Filled Rod
Product Price: Rs 450 / KGSGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Color | Black |
| Usage/Application | Plastic Moulding |
| Brand | Rajdeep |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Clear Acrylic Block
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Acrylic Block Rectangular
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvdf Coated Acp Sheets
Product Price: Rs 45 / sq ftGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvdf Acp Sheet
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ivory Nylon rod
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Silicone Rubber Beading Gasket
Product Price: Rs 20 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Acrylic Transparent Pipe
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Silicon Rubber Gasket
Product Price: Rs 20 / PieceGet Best Price
Product Brochure
A silicone rubber gasket is a sealing component made from silicone rubber, a synthetic elastomer known for its excellent properties such as temperature resistance, flexibility, and durability.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Nylon Square Rod
Product Price: Rs 100 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Polysulfone Paper Ro Sheet
Product Price: Rs 1,000 / KgGet Best Price
Product Brochure
We are involved in offering the best quality products at reasonable price, quick delivery and good service throughout.
Yes! I am InterestedRequest A Callback